День пам’яті  жертв голодоморів

Дата: 27.11.2021 17:45

"Згадайте нас - бо ми колись жили.

Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно".

Згідно з указом Президента України в четверту суботу листопада в Україні відзначають День пам’яті  жертв голодоморів.

З метою гідного вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні, патріотичного виховання підростаючого покоління в Надлиманському ЗЗСО відбувся ряд заходів з цієї нагоди.

26 листопада перший урок у школі почався з хвилини мовчання . У цю мить кожен школяр замислився про той непереборний жах, який охоплює людину в момент, коли вона бачить, як дитина просить у матері їсти, а в неї навіть малесенького шматочка хліба немає, про нестерпний біль від втрати рідних...

Екскурсом в минуле для учнів стали уроки- пам’яті, на яких діти дізналися про трагічні сторінки свого народу. На них вчитель історії Поліщук Ірина Леонідівна та класні керівники використовували відеоматеріали про Україну 1932-1933 років, фотографії людей, яким вдалося вижити в ті трагічні часи, репортажі з життя селян. Усе це викликало в сучасної молоді багато роздумів: про життя, про країну, про минуле, сьогодення і майбутнє.

У шкільній бібліотеці оформлена книжкова виставка «Україна з жахом оніміла», на якій представлені періодичні видання, інформаційні листівки з історичними фактами про Голодомор. Учні зупинялися біля   створеного бібліотекарем П’єцух В.Я. куточком пам’яті. Їх схвилювало побачене .

Учителем образотворчого мистецтва Осиповою Н.Г. було організовано виставку  дитячих малюнків до Дня вшанування пам'яті жертв голодоморів на тему "Скорботна пам'ять поколінь".

Також учні 5-10 класів взяли участь у поетичному челенджері «Знаємо. Сумуємо. Пам’ятаємо.» .

27 листопада Надлиманська шкільна родина долучилась до загальнонаціональної акції «Запали свічку пам’яті».