Поради батькам, які бажають розвивати здібності своїх дітей

1. Не стримуйте розкриття потенційних можливостей психіки.
  2. Уникайте однобокості в навчанні та вихованні.
  3. Не позбавляйте дитину ігор, забав, казок, створюйте умови для виходу дитячої енергії, рухливості, емоційності.
  4. Допомагайте дитині в задоволенні основних людських потреб (почуття безпеки, кохання, повага до себе і до оточуючих), тому що людина, енергія якої скована загальними потребами, проблемами, найменше спроможна досягти висот самовираження.
  5. Залишайте дитину на самоті і дозволяйте їй займатися своїми справами. Пам’ятайте, якщо ви хочете своїй дитині добра, навчіть її обходитися без вас.
  6. Підтримуйте здібності дитини до творчості і співчувайте у випадку невдачі, уникайте незадовільної оцінки творчих спроб дитини.
  7. Будьте терпимими до ідей, поважайте допитливість, реагуйте на запитання дитини. Навчати потрібно не тому, що може сама дитина, а тому, що вона опанує з допомогою дорослого, показу, підказки.

Батьки покликані допомогти дитині відкрити її життєве покликання, реалізувати себе як особистість. Вони не мають права втратити обдаровану дитину, бо, втрачаючи талант, обдарування, здібність, вони втрачають майбутнє. Тому батьки повинні бути терплячими, безмежно вірити в дитину, тоді ця дитина виросте хорошою творчою людиною.

Дистанційно учителям та класним керівникам у роботі з обдарованими дітьми рекомендується працювати у наступних напрямках:

• створення мультимедійних презентацій чи електронних варіантів лекції, супроводжуваних демонстрацією слайдів (створення архівів заходів (презентацій) для додаткових занять з учнями, зокрема з відсутніми на заняттях; розробка презентацій для Дня відкритих дверей; розробка презентацій, призначених для демонстрації колегам або на зборах батьків);
  • створення веб-сторінок;
  • надання учням і батькам можливості звертатися до освітніх ресурсів удома;
  • відображення звітів про екскурсії, походи, навчальні та соціальні події з розміщенням фотографій та відео;
  • допомога учням у виконанні самостійних досліджень, створення посилань на корисні освітні веб-сайти.